Sinds 2012 kunnen fanfares en harmonies terecht in CC Zwaneberg Heist-op-den-Berg voor een VLAMO Open Fanfarekampioenschap (VLOF) in de even jaren en een VLAMO Open Harmoniekampioenschap (VLOH) in de oneven jaren. Het is een open kampioenschap voor binnen- en buitenlandse orkesten uit alle afdeling(en). De winnaar uit de hoogste afdeling neemt een uniek kunststuk en eeuwige roem mee naar huis.
VLAMO Open Harmoniekampioenschap 2025
Het VLAMO Open Harmoniekampioenschap is het broertje van het VLAMO Open Fanfarekampioenschap. Net zoals het VLOF is het een écht kampioenschap, zonder beperkingen. Open voor alle harmonieorkesten uit binnen- en buitenland. Voor de eerste keer staat ook het VLOH open voor ALLE afdelingen. Elk orkest speelt een verplicht werk en een keuzewerk of -programma.
Noteer 15 en 16 maart 2025 alvast in je agenda en maak er samen met ons een muzikale hoogmis van!
Verplichte werken // Test Pieces 2025
- Superieure afdeling: Zo'har van Gaston Brenta (Band Press)
- Ere-afdeling: Tetraktys van Klaas Coulembier (Ypress)
- Afdeling uitmuntendheid: Takayama Impressions van Jan Van der Roost (deHaske/Hal Leonard)
- Eerste afdeling: White Winged Flight van Tom De Haes (deHaske/Hal Leonard)
- Tweede afdeling: The Art of Technology van Tom Gontier (Gontier Publishing)
- Derde afdeling: Three Blind Mice van Bert Appermont (Beriatio/Hal Leonard)
Hoe inschrijven voor het VLOH 2025?
Inschrijven kan tot vanaf 15 mei, 10 uur tot 1 september 2024.
De inschrijving is pas geldig als de inschrijvingsmodaliteiten in orde zijn:
- Het inschrijvingsformulier (zal online komen op 15 mei om 10 uur)
- Het inschrijvingsgeld: € 125 voor leden / € 200 voor niet-leden, te betalen op de rekening van VLAMO BE96 0013 6643 9505
- Een lijst met de optredende muzikanten
Daarnaast bezorgen jullie nog:
- De partituren (3 stuks) van het keuzeprogramma/keuzewerk
- Een orkestschema (+ slagwerk)
Vragen mag je richten aan tim@vlamo.be of bel 09 265 80 10.
BELANGRIJK! Nieuwe inschrijvingsdeadline is 1 september, tot die datum reserveren we 7 plaatsen voor de superieure afdeling en 3/4 plaatsen in elke andere afdeling. VOL is VOL! Na 1 september worden de niet-ingenomen plaatsen verdeeld over de afdelingen waar er nog vraag naar is.
Resultaten
Zaterdag 9 maart
- Kampioen 2e afdeling: KF De Trouwe Vrienden Duffel-Mijlstraat
- Kampioen 1e afdeling: KF De Goorse Bloesem Heist-op-den-Berg
- Kampioen afdeling uitmuntendheid: KF De Lauwerkrans Mopertingen
Zondag 10 maart
- Kampioen ere-afdeling: KF Rumolduszonen Humbeek
- Kampioen superieure afdeling: KF Kempenbloei Achel
Livestream exclusief via BrassPass.tv
Het VLAMO Open Fanfarekampioenschap is ook in 2024 wereldwijd live te volgen. Dit jaar werken we hiervoor voor het eerst samen met BrassPass.tv.
Om de livestream te kunnen volgen surf je naar BrassPass.tv. Daar maak je een login aan en kies je een van de abonnementsformules, waarmee je het VLOF live kan volgen en nadien herbekijken. Via je login kan je eenvoudig je formule aanpassen of pauzeren.
Live verslaggeving via CUBRASS
Naast de livestream zorgt Mediagroup CU voor live verslaggeving bij alle optredens via www.cubrass.nl. Op zondag zullen zij interviews afnemen bij de fanfares uit Ere en Superieure afdeling die je kan bekijken op hun YouTube-kanaal.
Jury
Zaterdag 9 maart
- Manu Mellaerts (BE)
- Leon Vliex (NL)
- Bert Appermont (BE)
Zondag 10 maart
- Jan de Haan (NL)
- Steven Verhaert (BE)
- Marco Pütz (LU).
Vanaf de bekendmaking mogen juryleden geen ondersteuning meer geven aan een deelnemende band (cfr. § 8 van het reglement).
Wedstrijddag | Wedstrijduur | Vereniging | Afdeling |
---|---|---|---|
Zaterdag 9 maart | 9.30 uur | KF De Trouwe Vrienden Duffel-Mijlstraat | Tweede afdeling |
Zaterdag 9 maart | 10.00 uur | KF De Vrije Belgen Dilbeek | Eerste afdeling |
Zaterdag 9 maart | 10.35 uur | KF Ste Cecilia Berlaar | Eerste afdeling |
Zaterdag 9 maart | 11.10 uur | KF Vermaak na Arbeid Rijkevorsel | Eerste afdeling |
Zaterdag 9 maart | 11.45 uur | KF Sint-Cecilia Meerdonk | Eerste afdeling |
Zaterdag 9 maart | 12.20 uur | KF De Goorse Bloesem Heist-op-den-Berg | Eerste afdeling |
Zaterdag 9 maart | 13.40 uur | KKF De Vrije Vlaamse Zonen Kapelle-op-den-Bos | Afdeling uitmuntendheid |
Zaterdag 9 maart | 14.20 uur | KF Sint-Pieter Herenthout | Afdeling uitmuntendheid |
Zaterdag 9 maart | 15.00 uur | KF De Gouden Lier Beerzel | Afdeling uitmuntendheid |
Zaterdag 9 maart | 15.40 uur | Fanfare Weldoen door Vermaak Clinge | Afdeling uitmuntendheid |
Zaterdag 9 maart | 16.20 uur | MV Voorne en Putten Hellevoetsluis Voorne aan Zee | Afdeling uitmuntendheid |
Zaterdag 9 maart | 18.20 uur | KF De Lauwerkrans Mopertingen | Afdeling uitmuntendheid |
Zaterdag 9 maart | 19.00 uur | KF Sint-Cecilia Deerlijk | Afdeling uitmuntendheid |
Zaterdag 9 maart | 19.40 uur | Toeterdonk Tildonk | Afdeling uitmuntendheid |
Zaterdag 9 maart | 20.20 uur | KF Sint Jozef Kleine Brogel | Afdeling uitmuntendheid |
Zondag 10 maart | 9.30 uur | KF Sint-Jozefsgilde Mol-Sluis | Ere-afdeling |
Zondag 10 maart | 10.15 uur | KF Concordia Malderen | Ere-afdeling |
Zondag 10 maart | 11.00 uur | KF Sint-Pietersvrienden Uitbergen | Ere-afdeling |
Zondag 10 maart | 11.45 uur | KF Willen is Kunnen Zemst-Laar | Ere-afdeling |
Zondag 10 maart | 13.30 uur | KF Sint Jansvrienden Wiekevorst | Ere-afdeling |
Zondag 10 maart | 14.15 uur | KF Vrede & Eendracht Kachtem | Ere-afdeling |
Zondag 10 maart | 15.00 uur | KF Rumolduszonen Humbeek | Ere-afdeling |
Zondag 10 maart | 16.00 uur | Brass-aux-Saxes Westerlo | Superieure afdeling |
Zondag 10 maart | 17.00 uur | Fanfare Joost Wiersma Jistrum | Superieure afdeling |
Zondag 10 maart | 18.30 uur | KF Kempenbloei Achel | Superieure afdeling |
Zondag 10 maart | 19.30 uur | Jouster Fanfare Orkest Joure | Superieure afdeling |
Verplichte werken
- Superieure afdeling: The Promised Continent van Nick Van Elsen
- Ere-afdeling: De Onderwaterzetting – Simon Van Hoecke
- Afdeling uitmuntendheid: Ancient Tales – Kevin Houben
- Eerste afdeling: The Flood – Filip Ceunen
- Tweede afdeling: The Legend of Kópakonan – Thom Zigterman (winnaar VLAMO Compositiewedstrijd 2021)
- Derde afdeling: A New World Fantasy – Jean-Pierre Haeck (winnaar VLAMO Compositiewedstrijd 2021)
Maak er samen met ons de muzikale hoogmis voor alle #fanfarefans van!
Keuzewerken
- Tweede afdeling: Dakota (Jacob de Haan)
- Eerste afdeling: Black Saturday (Stijn Aertgeerts)*, Defying Gravity (Steven Reineke - Arr. Erik Rozendom), Dogon (Kevin Houben) en Kyrill (Otto M Schwarz).
- Afdeling uitmuntendheid: Around the world in 80 days (Otto M Schwarz), Aurora Borealis (Galante Rossano), Camelot (Stijn Aertgeerts), Firebird - suite Fantasia 2000 (Igor Stravinsky), Five States of Change (Philip Sparke), Hispaniola (Jan de Haan), The Adventures of Baron Munchausen (Bert Appermont), The Dark Side of the Moon (Paul Lovatt-Cooper - Arr. Luc Vertommen) en The Red Stone (Bert Appermont).
- Ere-afdeling: Pentagram (Johan de Meij), Resilience (Klaas Coulembier), Shine as the Light (Peter Graham - Arr. Tom D'Joos), The Essence of Youth (Stijn Roels), Thyellene (Kevin Houben), Tintagel Castle (Leon Vliex) en World of Wizards (Stijn Roels).
- Superieure afdeling: A Brussels Requiem (Bert Appermont), A Farewelll to Arms (Harrie Janssen), Angelus Koraalvariaties (Eduard de Boer), Elegy: Echoes of lives past (Philip Sparke), Las Rayons et les Ombres (Jelle Verstraeten), Not before time (Philip Sparke), Rebirth of the Earth (Jef Neve) Spirit of the Terra Nova (Tom Davoren), Tallahatchie, deel 1 met solist Astrid Boeckel op altsaxofoon (Jacob ter Veldhuis) en The Days of Anger (Paul Lovatt-Cooper).
Elke fanfare speelt één keuzewerk behalve de fanfares in superieure afdeling, die spelen een keuzeprogramma bestaande uit één of meerdere keuzewerken.
Werken met * worden door twee fanfares uitgevoerd.
Programma per orkest
Tweede afdeling
- KF De Trouwe Vrienden Duffel-Mijlstraat o.l.v. Arthur Vanderhoeft.
Inspeelwerk - Choralia (Bert Appermont)
The Legend of Kópakonan (Thom Zigterman)
Dakota (Jacob de Haan)
Eerste afdeling
- KF De Vrije Belgen Dilbeek o.l.v. Jan De Maeseneer.
The Flood (Filip Ceunen)
Kyrill (Otto M Schwarz)
- KF Ste Cecilia Berlaar o.l.v. Gwendolina Gysemans.
Inspeelwerk - Adiemus (Karl Jenkins - Arr. Steven Walkers)
Defying Gravity (Steven Reineke - Arr. Erik Rozendom)
The Flood (Filip Ceunen)
- KF Vermaak na Arbeid Rijkevorsel o.l.v. Jan Aernouts.
Inspeelwerk - Guardian of my soul (Darren Shaw - Arr. Marten van der Wal)
The Flood (Filip Ceunen)
Black Saturday (Stijn Aertgeerts)
- KF Sint-Cecilia Meerdonk o.l.v. Jean Vonck.
Inspeelwerk - Hine e Hine (Peter Graham - Arr. Luc Vertommen)
Dogon (Kevin Houben)
The Flood (Filip Ceunen)
- KF De Goorse Bloesem Heist-op-den-Berg o.l.v. Stijn Aertgeerts.
Inspeelwerk - Bli Hoss Oss (Arr. Stan Nieuwenhuis)
The Flood (Filip Ceunen)
Black Saturday(Stijn Aertgeerts)
Afdeling uitmuntendheid
- KKF De Vrije Vlaamse Zonen Kapelle-op-den-Bos o.l.v. Jan De Smedt.
Inspeelwerk - Deep Harmony (Handel Parker)
Ancient Tales (Kevin Houben)The Red
Stone (Bert Appermont)
- KF Sint-Pieter Herenthout o.l.v. Elien Timmermans.
Inspeelwerk - Mercury (Jan Van der Roost)
Ancient Tales (Kevin Houben)
Around the world in 80 days (Otto M. Schwarz)
- KF De Gouden Lier Beerzel o.l.v. Birger Embrechts.
Ancient Tales (Kevin Houben)
Aurora Borealis (Galante Rossano)
- Fanfare Weldoen door Vermaak Clinge o.l.v. Richard Schroevers.
Inspeelwerk - Water of Tyne (Philip Harper - Arr. Richard Schroevers)
Ancient Tales (Kevin Houben)
The Dark Side of the Moon (Paul Lovatt Cooper - Arr. Luc Vertommen)
- MV Voorne en Putten Hellevoetsluis Voorne aan Zee o.l.v. Dominique Capello.
Inspeelwerk - Lady Steward's Air (Peter Graham)
Ancient Tales (Kevin Houben)
Camelot (Stijn Aertgeerts)
- KF De Lauwerkrans Mopertingen o.l.v. Julio Domingo.
Inspeelwerk - Mergl (Steven Verhelst)
Ancient Tales (Kevin Houben)
The Adventures of Baron Munchausen (Bert Appermont)
- KF Sint-Cecilia Deerlijk o.l.v. Wouter Deprez.
Ancient Tales (Kevin Houben)
Hispaniola (Jan de Haan)
- Toeterdonk Tildonk o.l.v. Simon Van Hoecke.
Inspeelwerk - Mercury (Jan Van der Roost)
Ancient Tales (Kevin Houben)
Firebird, suite Fantasia 2000 (Igor Stravinsky)
- KF Sint Jozef Kleine Brogel o.l.v. Gunther Kerkhofs.
Inspeelwerk - A New Beginning - Koraal 1 uit A collection of Chorales (Bert Appermont)
Ancient Tales (Kevin Houben)
Five States of Change (Philip Sparke)
Ere-afdeling
- KF Sint-Jozefsgilde Mol-Sluis o.l.v. Jef Verheyden.
Inspeelwerk - On the Shoulders of Giants (Eduardo M. Brito)
De Onderwaterzetting (Simon Van Hoecke)
Thyellene (Kevin Houben) - KF Concordia Malderen o.l.v. Pieter Delaere.
De onderwaterzetting (Simon Van Hoecke)
Resilience (Klaas Coulembier)
- KF Sint-Pietersvrienden Uitbergen o.l.v. Stijn Roels.
De Onderwaterzetting (Simon Van Hoecke)
World of Wizards (Stijn Roels)
- KF Willen is Kunnen Zemst-Laar o.l.v. Nik Goovaerts.
Inspeelwerk – A little Prayer (Evelyn Glennie - Arr. Luc Vertommen)
Shine as the Light (Peter Graham - Arr. Tom D'Joos)
De Onderwaterzetting (Simon Van Hoecke)
- KF Sint Jansvrienden Wiekevorst o.l.v. Lars Corijn.
Inspeelwerk – Opus 2 (John Moles)
De Onderwaterzetting (Simon Van Hoecke)
Tintagel Castle (Leon Vliex)
- KF Vrede & Eendracht Kachtem o.l.v. Wouter Vercruysse.
Inspeelwerk – Colne (Thomas Rive)
De Onderwaterzetting (Simon Van Hoecke)
Pentagram (Johan de Meij)
- KF Rumolduszonen Humbeek o.l.v. Frans Violet.
De onderwaterzetting (Simon Van Hoecke)
The Essence of Youth (Stijn Roels)
Superieure afdeling
- Brass-aux-Saxes Westerlo ol.v. Jan Van Hove.
The Promised Continent (Nick Van Elsen)
Rebirth of the Earth (Jef Neve)Spirit of t
he Terra Nova (Tom Davoren)
- Fanfare Joost Wiersma Jistrum o.l.v. Ido Gerard Kempenaar.
Not before time (Philip Sparke)
The Promised Continet (Nick Van Elsen)
Tallahatchie Concert, deel 1 met solist Astrid Boeckel - altsaxofoon
Angelus Koraalvariaties (Eduard de Boer)
- KF Kempenbloei Achel o.l.v. Ivan Meylemans.
A Farewell to Arms (Harrie Janssen)
The Promised Continent (Nick Van Elsen)
Les Rayons et les Ombres (Jelle Verstraeten)
A Brussels Requiem (Bert Appermont)
- Jouster Fanfare Orkest Joure o.l.v. Siemen Hoekstra.
The Promised Continent (Nick Van Elsen)
Elegy: Echoes of lives past (Philip Sparke)
The Days of Anger (Paul Lovatt-Cooper)
Galaconcert op zaterdag 9 maart
Op zaterdag 9 maart om 17.30 uur speelt de winnaar van het VLAMO Open Harmoniekampioenschap 2023, Concertband Maasmechelen o.l.v. Mark Prils een galaconcert. Tijdens dit concert brengen zij als try-out (een deel van) het programma dat ze zullen uitvoeren tijdens het Europees Harmoniekampioenschap (ECWO) van 25 mei 2024 in Oslo Noorwegen.
Toegang tot het concert is inbegrepen in een dag- of weekendticket voor het VLOF 2024!
Praktische info
- Zaterdag 9 en zondag 10 maart 2024 in CC Zwaneberg
- Elke fanfare speelt een verplicht werk en een keuzewerk of keuzeprogramma (= superieure afdeling)
- Dagticket: € 8 // Weekendticket: € 12 // -13 jaar gratis
- Tickets kan je online bestellen of zijn aan de kassa te verkrijgen.
Het VLAMO Open Fanfare-kampioenschap is het enige échte Vlaamse fanfare-kampioenschap.
Tijdens de laatste editie (2018) van het VLOF won Brass-aux-Saxes de titel. Ze deden dit met de uitvoering van het verplichte werk Musicae Elementes van Tom Hondeghem en hun keuzewerk, Variations - Paris 1846 van Philip Sparke.
Huidig VLAMO Open Fanfarekampioen - Brass-aux-Saxes (2018)
Het VLAMO Open Harmoniekampioenschap is het broertje van het VLAMO Open Fanfarekampioenschap. Net zoals het VLOF is het een écht kampioenschap, zonder beperkingen wat betreft mogelijke uitdagers. Open voor alle harmonieorkesten uit binnen- en buitenland uit alle afdelingen.
Tijdens de laatste editie (2023) van het VLOH won Concertband Maasmechelen de titel. Ze deden dit met de uitvoering van het verplichte werk The Eruption van Pimpanit Karoonyavanich en hun keuzewerken, Colores van Jan Van der Roost en Resurrection van Kevin Houben.
VLAMO Open Harmoniekampioen 2019 - Kon. Harmonie van Peer (2019)
Palmares VLAMO Open
Jaar | Editie | Winnaar |
---|---|---|
2023 | VLOH | Concertband Maasmechelen |
2022 | VLOF | Cancelled event |
2021 | VLOH | Cancelled event |
2020 | VLOF | Cancelled event |
2019 | VLOH | Kon. Harmonie van Peer |
2018 | VLOF | Brass-aux-Saxes |
2017 | VLOH | KH Sint-Cecilia Rotem |
2016 | VLOF | K Stadsfanfaren Izegem |
2015 | VLOH | Concertband Maasmechelen |
2014 | VLOF | KF Sint-Isidorus Olen |
2013 | VLOH | Kon. Harmonie van Peer |
2012 | VLOF | KF Onafhankelijkheid Wiekevorst |
Gerelateerd
Meer info: tim@vlamo.be
Reglement(en)
Download en lees het reglement voor het VLOF 2024.